Augalai

Lapuočiai krūmai

Žavūs lapuočių krūmai gali tapti jūsų sodo akcentu, papuošti bet kurį nepastebimą sodo kampelį ar tarnauti kaip graži gyvatvorė. Dekoratyviniai lapuočių krūmai stebina rūšių įvairove. Prasidėjus rudeniui, dauguma jų bet kurį sodą sugeba paversti tikra pasaka, vasarą pažįstamas kraštovaizdis sužiba naujomis spalvomis: tamsiai ir šviesiai raudona, oranžine ir geltona. Rinkdamiesi lapuočių krūmų sodinukus, atkreipkite dėmesį, ar jie šviesiamėgiai ar augantys daliniame pavėsyje. Pavyzdžiui, saulėje dekoratyviausiai atrodys krūmai, kurių lapija turi rausvų atspalvių, tačiau pavėsyje jų lapai bus normalios žalios spalvos. Žydintys dekoratyviniai krūmai nusipelno ypatingo dėmesio. Šluotelinės ir šviesiosios hortenzijos, rododendrai ir azalijos, gražiažiedės veigėlės, alyvos, forzitijos, ievos, erškėčiai, aronijos, tunbergo ir otaviniai raugerškiai, baltosios sedulos, radastai, žilakrūmiai  – šie ir daugelis kitų mūsų medelyno lapuočių krūmų džiugins savo šeimininkus.

Lapuočiai medžiai

Lapuočiai medžiai traukia dėmesį savo sodriu vainiku, lapų forma, spalva bei gražiu žydėjimu. Jie vis dažniau naudojami kaip pagrindiniai kraštovaizdžio dizaino elementai sklypuose dėl savo lajos formos, atspalvių įvairovės ir išvaizdos tęstinumo visais sezonais. Jie įneša į aplinką rafinuotumo, grožio ir žavesio. Tinkamas medžių pasirinkimas leidžia transformuoti teritoriją, sukurti privatumo jausmą ir įgyvendinti įvairias kraštovaizdžio idėjas. Jie sodinami kompozicijose su spygliuočiais augalais kaip gėlynų fonas arba kaip išraiškingas akcentas sode. Kai kurios lapuočių medžių rūšys pavasarį džiugina savo prabangiu žydėjimu ir nuostabiu aromatu, o rudenį – dekoratyviniais vaisiais. Džiaugiamės, augindami ir galėdami pasiūlyti pardavimui paprastųjų ir uosialapių klevų, rausvažiedžių kaštonų, karpotųjų, platanalapių, himalajinių beržų, puošmedžių, bukų, pelkinių ir raudonųjų ąžuolų, mažalapių ir didžialapių liepų ir daugybę kitų.

Spygliuočiai augalai

Spygliuočiai augalai dėl savo dekoratyvumo, estetiškumo ir ypatingo grožio yra labai populiarūs, kuriant unikalius kraštovaizdžius. Jie visus metus džiugina savo žaluma, kvapniu aromatu ir ypatingu mikroklimatu, kuris sukuriamas į orą išskiriant sveikatai naudingus eterinius aliejus, todėl yra idealus pasirinkimas Jūsų sodui. Dėl šių augalų formų ir spyglių atspalvių įvairovės jų naudojimas leidžia sukurti ypatingai vaizdingą efektą ir didelio tūrio žalumos iliuziją net ir mažuose plotuose. Suformuoti spygliuočių medžių ir krūmų vainiką nėra sunku, o tai leidžia įgyvendinti drąsiausias idėjas, kuriant kraštovaizdžio dizainą savo soduose. Spygliuočiai medžiai ir krūmai yra gana nepretenzingi, atsparūs šalčiui, nereikalauja dažno laistymo, turi galingą šaknų sistemą. Serbinės, juodosios ir baltosios eglės, kedrinės, baltažievės, kalninės, juodosios ir himalajinės pušys, balzaminiai, korėjiniai, kaukaziniai ir pilkieji kėniai, europiniai ir japoniniai maumedžiai – iš plataus asortimento galėsite išsirinkti tiek didelių, tiek mažų sodinukų. Kalėdiniu laikotarpiu visada prekiaujame mūsų pačių užaugintomis eglutėmis ir kėniais.

Tujos, kadagiai, puskiparisiai

Tujos, kadagiai, puskiparisiai yra augalai, kurie puikiai tinka sodo sklypui papuošti, suteikiant jam šiek tiek žvilgesio. Daugeliui šie augalai patinka dėl jų atsparumo šalčiui, nesudėtingos priežiūros ir lengvo pasidavimo formavimui. Aukštis ir augimo greitis priklauso nuo veislės, tačiau dauguma jų auga lėtai. Formų įvairovė, vainiko puošnumas ir dekoratyvinių savybių išsaugojimas ištisus metus – visa tai palaiko šių augalų populiarumą. Tujos pagrinde naudojamos gyvatvorėms formuoti, kadagiai dažnai sodinami šlaituose ir nuolydžiuose, siekiant sustiprinti gruntą, puskiparisiai daugiau naudojami įvairioms kompozicijoms želdynuose kurti. Sodriai žali, sidabriniai ir mėlyni šių augalų spalvų tonai sukuria kontrastą ir pagyvina bendrą kraštovaizdžio dizainą. Mūsų asortimente rasite lausono, bukųjų, žirniavaisių puskiparisių, tarpinių, kininių, paprastųjų, daūrinių, gulsčiųjų, kazokinių, žvynuotųjų kadagių, vakarinių tujų, kanadinių cūgų ir daugelį kitų.

Žoliniai augalai

Žoliniai augalai vis dažniau įpinami į sodo peizažus ir gėlių kompozicijas. Itin madingi natūralistiniai gėlynai tik didina žolinių augalų populiarumą. Jie padeda sukurti būtent tokią nuotaiką, kokia reikalinga kraštovaizdžio dizainui, jų dėka sodas ilgai išlieka dekoratyvus. Su žoliniais augalais galima sukurti nuostabių kompozicijų. Jei apsiribosite vien tik žydinčiais augalais, tokio efekto nepasieksite. Žoliniai augalai neužgožia gėlių ir jų pagrindinio vaidmens bendrame dizaine, jie tik kruopščiai išryškina gėlyno subtilumą ir unikalumą. Žolinių augalų smilgos atrodo patraukliai net ir po žydėjimo, todėl rudenį ir žiemą jos yra nepakeičiamas sodo elementas. Žoliniai augalai puikiai pasitarnauja daugelyje sprendimų, jie suteikia žavesio senoms kompozicijoms ar papuošia naujas, leidžia sužaisti spalvomis ir pagyvinti peizažą. Mūsų medelyne visada rasite įvairių veislių lendrūnų, miskantų, melsvais atspalviais išsiskiriančių barzdūnų, elegantiškųjų melvenių, virblių ir kitų populiarių žolinių augalų veislių.

Gėlės

Pakankamai didelį mūsų medelyno plotą užima daugiametės gėlės, traukiančios akį savo ryškiomis spalvomis viso sezono metu, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Gėlių įvairovė labai didelė: pas mus rasite ir šliaužiančių, ir žemų, vidutinio dydžio ir aukštaūgių gėlių, mėgstančių pavėsingas vietas ir mylinčių saulę, puikiai augančių drėgnose vietose ir atsparių saulės kaitrai. Kad ir kokios Jūsų sodinamo ploto sąlygos, pas mus visada rasite joms tinkančių gėlių. Pardavimui siūlome visas rinkoje paklausių augalų veisles. Tokios daugiametės gėlės, kaip katžolė, šalavijas, kraujažolė, ežiuolė, alūnė, astrancija, levanda ir kitos populiarios augalų rūšys. Susikursite savo svajonių gėlynus su mūsų gėlėmis, kurios puoš Jūsų sodus ilgus metus.

Jeigu turite klausimų arba norite daugiau sužinoti apie mūsų augalus, galite susisiekti su mumis. Taip pat visada lauksime Jūsų pačiame medelyne adresu Ateities g. 25b Vilnius.

© Vilniaus žaluma 2024